Weer thuis en een jaartje ouder
Door: Marjon
Blijf op de hoogte en volg Marjon
08 Mei 2014 | Nederland, Sint Pancras
Maar goed even terug....We hebben jullie achtergelaten in Innisfail. Sorry daarvoor, er was weinig te doen, het regende kortom het was geen "levendig" plaatsje.
Dus hop, pak jullie koffers, we gaan het laatste stukje afmaken....
Via de Cassowary Coast, in de hoop een caasowary te zien, rijden we via Mission Beach, Rollingstone naar Townsville. Helaas hebben we onderweg geen cassowary gezien, tja, ze blijken zich behoorlijk te verstoppen maar ze zijn er wel, duhhuh, eerst zien dan geloven. Onderweg komen we langs verschillende "creeks". Zo is daar "eastercreek...waarbij de paal waar het naambordje aan vastzit een bunny outfit gekregen en Christmas creek... inderdaad....we zien hier een soort van kerstboomcreatie".
We slapen in Townsville in het Ridgemont Hotel, dit hotel geeft uitzicht op Magnetic Island. Prachtig.
We gaan even het stadje in en zien een blauwe waterval, een brouwerij waar we natuurlijk niet aan voorbij lopen en 's avonds gaan we heerlijk eten bij de Thai met de naam Thai-Thai. De fantasie is hier duidelijk niet toegeslagen.
Na Townsville rijden we via Ayr, Bowen naar Airlie Beach. The Whitsunday islands. Willen hier 2 nachten blijven maar aangezien er een aanbieding is 3 slapen, 2 betalen en wij Nederlanders zijn kiezen we voor een dagje extra. We boeken meteen een excursie naar het Great Barrier Reef. Donderdag zou de beste dag zijn dan zouden de golven niet zo hoog zijn. Het zou namelijk vrijdag en zaterdag slechter worden. Dus geen twijfel....we gaan donderdag. Man, er zijn wat kotszakjes uitgedeeld op de boot en ik moet zeggen met mijn ogen dicht ging het goed. Alleen het tochtje naar het toilet was een uitdaging ondanks de hulp van een personeelslid, wat wel een beetje verplicht werd gesteld. Maar ze bleef netjes buiten staan te wankelen hoor, terwijl ik binnen behoorlijk op en neer zat te schudden. Maar weer veilig op mijn stoel nog een uurtje hobbelen en toen werd het rustiger, het rif kwam in zicht.
Wij zijn met een onderzeebootje langs het rif gevaren en hebben via een onderwaterkamer ook nog een boel van het leven in de zee gezien. Gesnorkeld hebben we niet...het weer was er niet naar en er zaten van die 'lieve' kwallen. Je was wel verplicht een pak aan te trekken tegen een mogelijke beet. Nee, Henry en ik zijn lekker op de boot gebleven, hebben heerlijk geluncht, op een zonnebedje gelegen (met een heel klein beetje zon) en daarna lekker de boot op gegaan. De terugreis was een stuk ontspannender. Dus geen spectaculaire foto's van het rif maar de herinnering is er wel.
De volgende dag was het toch lekker weer....ANZAC day, herdenken van de mensen die gestorven zijn tijdens hun dienst voor hun vaderland, vergelijk het met 4 mei bij ons. Na de herdenking, die een uurtje duurde, gaan we ontbijten. 's Middags hebben we het idee om naar Daydream Island te gaan, echter zijn we net te laat voor de ferry. We moeten nog 1,5 uur wachten. Als we dan de ferry nemen hebben we een uurtje op het eiland en dan moeten we alweer terug. We laten het voorbij gaan. In plaats daarvan gaan we op de terugweg naar ons hotel, een kroegentocht voor ons beide organiseren. Erg leuk en prachtig weer.
's Avonds gaan we lekker eten bij de Airlie Thai.
Op 26 april vertrekken we naar Yeppoon. Onderweg zien bij bij Ilbilbie; Marion Creek en de Henry Bridge. En dit alles op 1 bord. We vinden dit wel heel erg leuk.
In Yeppoon hebben we een leuk onderkomen met een balkon, wifi en uitzicht op zee. 's Morgens kopen we een bakkie koffie en gaan we op de boulevard van ons ontbijtje genieten, wat we zelf maken.
Van Yeppoon gaan we naar Agnes Water. Onderweg rijden we achter een auto met een aanhanger. Op de aanhanger staat een golfkarretje. Op het moment dat er van de andere kant een vrachtwagen komt, zit er zo'n kracht achter dat het "ruitje" van het golfkarretje eruit klapt, op de bank van het karretje komt te liggen waardoor er blijkbaar ergens de golfballetjes getriggerd worden, die vervolgens spontaan "uitstappen". De ballen vlogen ons dus letterlijk om de oren. Dus tijd voor wat extra afstand. We slapen in het Mango Tree hotel en eten bij Busters Restaurant. De garnalen zijn voortreffelijk, zegt Henry. Ik hou het maar bij kip.
Na Agnes Water gaan we naar Kingaroy. De pinda-hoofdstad van Australië. We overnachten in het Ascott Lodge Motor Inn.
Bij de "peanut van" gaan we wat pinda's proeven en kopen wat pinda's voor mijn verjaardag. Bijvoorbeeld "chili" pinda's ..... ERG PITTIG.
's Avonds eten we in het hotel en krijg ik een wijntje aangeboden en Henry een Portje....alvast voor mijn verjaardag.
Onze laatste etappe van Kingaroy naar Narangba. We kopen een vers broodje bij de bakker en zoeken een picknickplaats uit. Wat een gezellig ontbijtje.
We zijn op tijd in Narangba en daar is ons Anita ook nog. We vliegen namelijk met elkaar terug. Na een lekker lunchje, neem ik nog een duik in het zwembad. 's Avonds eten we gezamenlijk, enchillada's.
30 april is het zover de terugreis, 's morgens de auto terugbrengen. De auto was perfect, Henry heeft ons veilig overal heen gebracht... Hij heeft 6800 km gereden. Dank je wel lieverd.
Op 1 mei om 7 uur landen we op Schiphol, Antonita en ons mam staan ons op te wachten.
Even napraten met een kopje koffie en een stukje gebak. Dan gaan ze richting Tilburg en zijn Henry en ik weer thuis. 's Middags gaan we aan de slag om saté saus te maken want die ga ik bij de slager aanleveren voor bij de kipsaté die we besteld hebben voor mijn verjaardag. Ja, we zijn weer thuis....
Het was een fantastische reis waar we nog met heel veel plezier aan terug zullen denken.
Zaterdag 3 mei heb ik mijn verjaardag gevierd. Het was fantastisch, ik heb volop genoten. Iedereen hartelijk dank. Ik wil wel even Henry mijn "rots" bedanken voor alles wat hij voor me doet, het betekent een heleboel. Henry, dank dat je er voor me bent. Ik geniet van ons.
Zo ook Cees en Tonny, hartelijk dank voor de hulp bij de catering en andere hulp, en Anita, jij ook bedankt , jij stond al weer vroeg te vegen.
Ik heb een verjaardag gehad om nooit te vergeten en zo relaxed.
Wij, Henry en ik, hebben ontzettend van onze reis genoten.
Onze volgende reis...... we weten het nog niet. Wel iets dichterbij...
-
08 Mei 2014 - 18:58
Anita:
Het vervolg van jullie reis had ik natuurlijk al wel meegekregen, maar toch leuk om weer te lezen... Die pinda's waren inderdaad erg pittig! Weer een paar glazen extra drinken :-)
Wat je nog vergeet; mijn illegale stoelendans in het vliegtuig, haha!
En wat je verjaardag betreft: het was erg gezellig. En dat opruimen: graag gedaan! At your service!!! Gewoon een beetje verlenging van de week ervoor... ;-)
En nu... Hup weer aan het werk !!! Xxx -
13 Mei 2014 - 11:45
Mamske :
Nou ik zeg goede morgen marjon en henry. Lees ik nu pas het laatste verslag.! Een beetje laat nietwaar? Ja nu jullie allen weer thuis zijn staat mijn tablet op non actief! En is het ( mijn huis een beetje schoonmaken) ha ha ik zeg toch een beetje!! ( : -) maar ik heb wel genoten van jullie reisverslagen en fotos. Die van anita had ik al eerder ontdekt. Het was een leuk einde met jou verjaardag feestje er achteraan wat ben ik toch een bevoorrecht mens dat ik dit allemaal mee mag maken. En...de volgende reis? Marjon weet je dat nog niet? Ik wel kopenhagen!! .maar dat heeft de tijd. Kom eerst maar bij van jullie australie reis.liefs xxxxx. Nog bedankt voor het moederdag kado...
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley